head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Bi Lo Chun Da Ye, Jing Su 2009 / Zelené jarní spirálky - zelený čaj
Charakteristika
Tmavě-zelené i světle zelené drátkovité lístky, velmi jemné s mnoha bílými tipsy a prvním nerozvitým lístkem. Nadýchané, Vůně trávová, smetanová, sladká a velmi jemná až pohádkově omamná. Zpracování: Velmi dobré, pečlivé. Sběr jaro 2009. Oblast: Jiangsu. Kultivar: Bi Lo Chun, varieta Da Ye. Producent: Privátní. Velmi dobrý a ceněný čínský čaj.
Příprava
Zalijeme asi 2g lístků na 100 ml, vodou o teplotě 80°C louhujeme 1 minutku je jen jeden nálev. Nebo na Kung Fu způsob. Najdete v sekci příprava, nálevů je pak více.
Vlastnosti nálevu
Barva je žluto-nefritově zelená, příjemné vůně posekané trávy s zvláštním jemným smetanovým aroma. Chuť je, nasládlá, silná, lehce příjemně svíravá, květinová, velmi specifická a lehce kořeněná. Nepřelouhovat! Dozvuk je kratší, nasládlý ušlechtile nahořklý, jedinečný lehce ovocný a kořenitý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2009 byla cca 200Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Navozuje veselou náladu a pohodu. Ovlivňuje 1., 3. a 4. čakru a je vhodný k duševní činnosti, třeba fotografování nebo čtení. Výborný i před sportovním výkonem. Je to velmi specifický čajík, doporučuji zkusit! Dokáže nakopnout a uvolnít zárovneň. Při jeho pití jakoby jste byli v čínské zahradě u studánky jen tady a teď.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Bi Lo Chun Da Ye, Jing Su 2009 Bi Lo Chun Da Ye, Jing Su 2009
Bi Lo Chun Da Ye, Jing Su 2009
tea