head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Bi Lo Chun, Jiang Su Dong Ting Shan Imperial 2011 / Zelené jarní spirálky
Charakteristika
Tmavě zelené drátkovité lístky, velmi jemné s mnoha tipsy a prvním nerozvitým lístkem. Nadýchané, Vůně trávová, smetanová, sladká a velmi jemná až pohádkově omamná. Kvalita: Imperial. Sklizeň: Jaro 2011, pre - Qing Ming, 1. sběr zahrady, staré čajovníky kultivaru Bi Lo Chun Xiao Ye. Kultivar: Bi Lo Chun Xiao Ye. Oblast: Východní část Dong Ting Shan, Jiangsu. Sklizeň: Ruční, tradiční. Zpracování: Ruční, tradiční a extrémně pečlivé, císařská nejvyšší třída ještě nad AAA. Producent: Privátní, malá privátní zahrada, na prodej bylo uvolněno jen 3kg čaje. Velmi vzácný a ceněný čínský čaj! Čajová rarita!
Příprava
Zalijeme asi 4g lístků na 100ml, vodou o teplotě 65 až 80°C. Připravujeme v  zhongu nebo konvičce. Louhujeme 1 minutku nebo i méně, první nálev, další tak 30s. Nebo na Kung Fu Cha, nálevů připravíme tak až 6 nebo i více dle chuti.
Vlastnosti nálevu
Barva je žluto nefritově zelená, příjemné vůně posekané trávy s zvláštním jemným smetanovým aroma. Chuť je, nasládlá, silná, lehce příjemně bylinková, květinová a velmi specifická. Nepřelouhovat! Dozvuk je kratší, jemný, nasládlý ušlechtile nahořkle bylinková, jedinečný lehce ovocný, ořechový a kořenitý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2011 byla cca 2100Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Navozuje veselou náladu a pohodu. Ovlivňuje 1., 3. a 4. čakru a je vhodný k duševní činnosti, třeba fotografování nebo čtení. Výborný i před sportovním výkonem. Je to velmi specifický čajík, doporučuji zkusit! Dokáže nakopnout a uvolnít zárovneň. Při jeho pití jakoby jste byli v čínské zahradě u studánky jen tady a teď.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Pi Lo Chun
Pi Lo Chun
Pi Lo Chun
tea