head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Cao Bang / Hořký Čaj
Charakteristika
Tmavě hnědo-zelené, pečlivě svinuté, lístky do uzkých až 10cm doutníčků o průměru 3mm. List celý, nebo jen lehce potrháný. Vůně je trávovitá, nasládlá, balzamická, příjemná. Velmi dobrý a svěží čajík, doporučuji zkusit. Vietnamský čaj, zpracovaný japonskou metodou. Má zajímavé účinky, snižuje cholesterol, podporuje trávení, dezinfikuje trávicí trakt, dezinfikuje všeobecně, prevence proti zubnímu kazu a dokonce protirakovinový účinek. Továrna: Totaco Vietnam.
Příprava
Zalijeme asi 5g lístků v konvičce či zhongu vodou o teplotě asi 70°C. Doba louhování je 1 až 3 minutky. Připravíme více než 7 nálevů.
Vlastnosti nálevu
Barva je nefritově zelená. Vůně nálevu je trávová, jemná a připomíná vůni japonských čajů typu Sencha a pronikavá  balzamická vůně jej doprovází. Chuť je hořká, svíravější. Dozvuk delší, hořký, pozdeji sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je malá. Cena v roce 2008 byla 70Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je vhodný po ránu a dopoledne. Pozor nepřelouhovat je velmi silný a povzbuzující. Moc dobrý na trávení, povzbuzení a celkovou detoxikaci.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.

Cao Bang
Cao Bang

tea