head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Ding Gu Da Fang 2011 / Čínský zelený čaj
Charakteristika
Světle zelený až tmavě zelený lístek, vysoké kvality. Sklizený list tvořící tips a dva lístky. Vůně je, květinová, intenzivní, lehce oříšková a nasládlá. Čaj je pojmenovám dle mnicha jménem Da Fang, který jej stvořil. Žil za dynastie Song a tam se také datuje tento čaj. V jednom období byl dokonce mezi 10ti nejlepšímy - císařskými čaji. Nyní to je to jeden z klasických čínských čajů. Neplést s čajem Long Jing, je to sice na první pohled podobné, ale jiný kulitvar a po ochutnání to i poznáte. Zpracování maji oba čaje podobné, jako pražení na pánvích. Kvalita: A+. Sklizeň: Ruční, jaro 2011, Gu Yu, první sběr i produkce roku. Oblast: Zu Pu, He Xian, Huang Shan, Anhui, cca 200 m .n .m. Kultivar: Da Fang Cha. Zpracování: Tradiční, ruční. Producent je privátní, rodinná farma.
Příprava
Množství dle chuti, ale asi 4g na 100ml zalijeme vodou o teplotě 95°C, připravujeme nejlépe v Zhongu, nebo konvičce. Doba louhování je 15s až 2 minuty. Počet nálevů je až 5. Nebo lépe na Kung Fu Cha. Pozor na přelouhování!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle zelená, až žlutá. Vůně silná, květinová, jemně pečená, sladká. Chuť je nasládlá, lehce pečená s decentní kovovou příchutí a oříškovým tónem. Dozvuk je středně dlouhý, ušlechtilý, sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2011 byla 375Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Silně povzbuzující čaj. Vhodný do parných dnů. Výborně očišťuje a osvěžuje na těle a duchu. Typický zástupce ortodoxních čajů, pro velké povzbuzení na těle i duchu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
DingGuDaFang2011
DingGuDaFang2011

DingGuDaFang2011
tea