head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Divoký čaj, 2009 / čínský zelený čaj
Charakteristika
Tmavě-zelené drátkovité drobné lístky, velmi jemné s mnoha tipsy a prvním nerozvitým lístkem, kousky lístků. Vůně trávová, smetanová, sladká a velmi jemná až pohádkově omamná. Sklizeň: Ruční, 1. 4. 2009. Oblast: Fujian. Velmi zajímavý čajík.
Příprava
Zalijeme asi 4g lístků na 120 ml, vodou o teplotě 70 až 85°C. Připravujeme v  zhongu. Louhujeme 1 minutku nebo i méně, první nálev, další tak 30s. Nálevů připravíme tak 6 nebo i více dle chuti.
Vlastnosti nálevu
Barva je žluto-zelená, příjemné vůně posekané trávy s zvláštním jemným smetanovým a květinovým aroma. Chuť je, nasládlá, silná, lehce příjemně svíravá, květinová a velmi specifická. Nepřelouhovat! Dozvuk je kratší, nasládlý ušlechtile nahořklý, jedinečný lehce ovocný a kořenitý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2009 byla 270Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Navozuje veselou náladu a pohodu. Ovlivňuje 1., 3. a 4. čakru a je vhodný k duševní činnosti, třeba fotografování nebo čtení. Výborný i před sportovním výkonem. Je to velmi specifický čajík, doporučuji zkusit! Dokáže nakopnout a uvolnít zároveň. Velmi osvěžuje když jste bez energie.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Divoký čaj, 2009 Divoký čaj, 2009
Divoký čaj, 2009
tea