head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Emerald Green Tea, Fikkal Ilam, 2008
Charakteristika
Šedo-zelený list s bílo-stříbrným tipsem. Větší, zpřehýbaný, celý jen místy potrhaný. Nadýchaný s četným výskytem tipsů, přesně to je dva lístky a tips. Zpracování: Ruční. Vůně sladká, trávovitá, balzamická, ovocná až rybízová. Sklizeň: Začátek června 2008. Oblast: Zahrada Fikkal Illam u vesnice Fikkal v nadmořské výšcedo 1600 m.n.m.
Příprava
Porce asi 7g lístků na zhong či konvičku. Voda má mít teplotu kolem 85°C, louhujeme 1 až 3 minuty. Nálevů připravíme až 3. Dle sklizně a čerstvosti.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle žluto-zelená, jemně vonící po rybízu,trávě. Chuť je lehce svíravá, ušlechtile nahořklá, vegetální, plná, později sládnoucí. Dozvuk je zpočátku hořký, později sládnoucí, silnější.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2008 byla 295Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný pro dopolední popíjení. Výborný na snídani nebo k sladké svačince. Výborný na cesty a tůry. Velmi váš vzpruží a nakopne.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě nálevu a vylouhovaných lístků.
Emerald Green Tea, Fikkal Ilam, 2008
Emerald Green Tea, Fikkal Ilam, 2008
Emerald Green Tea, Fikkal Ilam, 2008
tea