head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Feng Zhu, Fujian 2009 / Fénixovy oči, zelený čínský čaj
Charakteristika
Světle zelené mladé, podlouhlé lístky, pečlivě svinuté do tvarů očí o velikosti hrachu. Kvalitní list, mnoho tipsů. Vůně je sladká, květinová, trávová až ovocně kovová. Zpracovaní, ruční pečlivé. Sklizeň: Jaro 2009. Oblast: Fujian. Moc dobrý a osvěžující čajík.
Příprava
Asi 5g lístů na 150 ml, vložíme do zhongu a zaléváme vodou o teplotě 65 až 85°C. Doba louhování je 1 až 5 minut. Nebo necháváme tak 1/4 v šálku a doléváme téměř vroucí vodou a neustále upíjíme a doléváme. Nálevů je možno připravit opravdu mnoho 7 i více. Prakticky nejde přelouhovat.
Vlastnosti nálevu
Barva světle zelená až světlě žlutá. Vůně květinová, sladká, lehce kovová, příjemná. Chuť je jemná, sládnoucí, lehce květinová, trávová, jemně kovová. Dozvuk je sladký a jemný a delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2009 byla 260Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Mírně povzbuzující čajík. Kdykoliv po celý den. Navozuje příjemnou náladu, vhodný pro páry. Velmi osvěžující pro horké dny. Ovlivňuje 4. a 7. čakru. Výborný čajík pro páry nebo dlouhá rána.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Feng Zhu
Feng Zhu
Feng Zhu
tea