head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Fu Jian Mao Feng / Hebké Výhony Fu Jian
Charakteristika
Tmavě zelené lístky, pokroucené nepravidelné s nízkým výskytem tipsů. Vůně jemnější, trávová, příjemná a lehce květinová. Zajímavý jemný čaj u nás nepříliš známý.
Příprava
Zalijeme asi 5g lístků v konvičce či zhongu vodou o teplotě asi 80°C. Doba louhování je 1 až 3 minutky. Čaj snese asi 5 zalití.
Vlastnosti nálevu
Barva je světle zelená. Vůně nálevu je trávová, jemná, příjemná. Chuť je jemná, příjemně trávová a nasládlá. Dozvuk delší, sládnoucí a jemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední až delší. Cena v roce 2008 byla 140Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je vhodný po hlavně po ránu. Výborný jako první nápoj dne. Vhodný, ale i kdykoliv během dne, když potřebujeme příjemně povzbudit. Příjemně ochlazuje a podporuje trávení. Navozuje pohodovou náladu a trochu povzbudí. Pozor nepřelouhovat, přijdete potom o jeho jemnost. Povzbuzuje 1., 2. a 3. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.

Fu Jian Mao Feng
Fu Jian Mao Feng

tea