head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Kuradashi Gyokuro Tsukisumi, 2005 / japonský zelený čaj
Charakteristika
Tmavě-zelené až smaragdové, ploché, ale úzké listy, větší a delší lístkypřekládané podélně, lehce potrhané a roztřepené. Vůně fantastická, smetanově trávovitá, až ovocná a sladká. Kvalitní list i zpracování. Sklizeň: jaro 2005, ( Ichibancha ). Oblast: Ryouka. Čajovníky byly velmi dlouho stíněné, blíží se stylem zpracování ke Kabusé. Toto výtečné gyokuro zrálo za ideálních podmínek 5 let, uhlazují se chutě a je to velkou vzácností. Opravdu stojí za to zkusit.
Příprava
Zalijeme asi 6g lístků na 200ml, vodou o teplotě 55 až 66°C. Připravujeme v konvičce nebo japonském setu.Louhujeme 1 minutku první nálev, další tak 5s a postupně přidáváme dle toho jak se vyvíjí chuť čaje a dle našich chuťových požadavků. Nálevů připravíme tak 5. Nepřelouhovat!
Vlastnosti nálevu
Barva je nefritově zelená, průzračná jemná a příjemná vůně posekané trávy se zvláštním pro japonské čaje typickou smetanovou vůní. Ta je u archivních, trochu výraznější, s lehkou vlnkou tmavého ovoce. Chuť je jemná, plná, příjemná, osvěžující, lehce ovocná, smetanově hustá a nasládlá. Dozvuk je nasládlý, delší, velmi osvěžující.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2010 byla 440kč za 30g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Navozuje veselou náladu a pohodu. Ovlivňuje 3. a 4. čakru a je vhodný k duševní činnosti, čtení. Výborný i před sportovním výkonem. Doporučuji na pozdní rána, po předchozím namáhavém dnu, jako po služební cestě, sportovních výkonech. Velmi pozitivně vás naladí a dostane do pohody před stresující situací a uklidní po ní. Čaj je vhodný take ke zklidnění mysli, ale nikoliv k uspání. :-)
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Kuradashi Gyokuro Tsukisumi, 2005 / japonský zelený čaj
Kuradashi Gyokuro Tsukisumi, 2005 / japonský zelený čaj
Kuradashi Gyokuro Tsukisumi, 2005 / japonský zelený čaj Kuradashi Gyokuro Tsukisumi, 2005 / japonský zelený čaj
Kuradashi Gyokuro Tsukisumi, 2005 / japonský zelený čaj
tea