head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Huang Shan Mao Feng, 2008 / Ochmýřené špičky z Žlutých hor
Charakteristika
Světle až tmavě zelené lístky s ochmýřeným tipsem a žlutavým okrajem. Drátkovíté, nepravidelné
 a zpřehýbané listy. Vůně je jemná, ovocná a velmi sladká, až medová. Sklizeň: ruční, mladé čajovníky, jaro 2008. Oblast: Hora Huang Shan ( nejvyšší hora východní Číny ), Anhui, původní oblast a zahrady. Zpracování: Ruční, tradiční. Producent: Privátní. Výtečný čaj.
Příprava
Asi 4g lístků vložíme nejlépe do zhongu a zalijeme vodou o teplotě 60 až 70°C. Louhujeme 1 až 3 minuty. Nálevů připravíme až 6! Nebo lépe na způsob Kung Fu, nálevů je více. Ale pozor, nepřelouhovat.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je zeleno-žlutá, průzračná. Vůně jemná, ovocná. Chuť je sladká, svěží, prakticky bez svíravosti, lehce ovocná. Dozvuk jemný, sladký, pozdějí malinko nahořklý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je menší, cena v roce 2008 byla 257Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Silnější a povzbuzující čaj na ranní popíjení. Vynikající na dobrou náladu a pohodu. Velmi osvěžující čaj. Doporučuji před sportovním výkonem nebo stresovou situací. Silnější nálev, by mohl u citlivých jedinců dráždit žaludek.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.

Huang Shang Mao Feng, 2008
Huang Shang Mao Feng, 2008
Huang Shang Mao Feng, 2008
tea