head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Jin Bai Long GABA Green 2008 - BIO / Zelená GABA
Charakteristika
Tmavě zelený, místy světle zelený, větší list i s větvičkami. Pravidelný, stočen do kuliček o velikosti hrachu, až fazole. Vůně jemná trávová, sladká až květinová. Bio kvalita! Sklizeň: Jaro 2008. Oblast: Miaoli. Menší zahrada. Výroba zelené GABY je náročnější, experimentují s ní jen některé zahrady. Producent: Privátní. Velmi zajímavý čajík, doporučuji zkusit.
Příprava
Porce asi 7g lístků na zhong či konvičku. Voda má mít teplotu kolem 75°C, louhujeme 1 až 4 minutky. Připravíme až 4 nálevy. Nepřelouhovat! Možno připravit i na způsob Kung Fu, nálevů je více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-zelená, vonící velmi sladce a jemně po trávě a květinách. Chuť je jemná, nasládlá i decentně nahořklá, velmi plná a komplexní. Dozvuk je delší, sládnoucí, zajímavý a měnící se v hořké tóny a sladké tóny.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2008 byla 499Kč za 250g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík. Vynikající na povzbuzení při duševní i fyzické práci. Pro vysoký obsah aminokyseliny GABA nazýván slengově GABA. :-) Aminokyselina má regenerační schopnosti, zlepšuje spánek, zvyšuje vyločování růstového hormonu a serotoninu. Zlepšuje spánek a snižuje krevní tlak. Opravdu je to lék! Zkuste a budete překvapeni.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Jin Bai Long GABA Green 2008 - BIO Jin Bai Long GABA Green 2008 - BIO
Jin Bai Long GABA Green 2008 - BIO       Jin Bai Long GABA Green 2008 - BIO
tea