head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net 

Název
Juhua / Čajová Růže
Charakteristika listu
Zeleno-stříbrné mladé lístky,svázané nití  do tvaru květu. Uvádí se jedna Juhua na konvici či Zhong. Je zajímavé pozorovat jak se lístky rozvíjejí a svazek se začíná podobat květu.
Příprava
Jednu Juhua vložíme do Zhongu či konvičky a zalijeme vodou o teplotě 80°C. Louhovat necháme přibližně 3 minuty na první nálev, postupně dobu prodlužujeme o 20%. Zelené čaje louhujeme odkryté, takto můžou dýchat. Je možno promíchat pokličkou u Zhongu. Nálevů připravíme dle teploty vody a velikosti konvičky, až 5.
Charakteristika nálevu
Nálev je velmi jemně vonící po lučních květinách. Barva je světle zelená až žlutavá. Chuťově je Juhua zpočátku nevýrazná, chuť je velmi jemná, dozvuk slabší a slábnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední, nikdy nenechávat déle jak rok. Cena v roce 2007 byla 25 Kč za kus.
Účinky na tělo a ducha
Vynikající po ránu i na večer. Mírně povzbuzující. Navozuje klidnou náladu, třeba před nějakou duchovní nebo duševní činností. Doporučuji pro páry na seznamování, jelikož má účinky na 5. a 4. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.

Juhua Juhua

tea