head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Kai Hua Long Ding, AAA, Zhejiang 2009 / Dračí Vrch, čínský zelený čaj
Charakteristika
Světle zelený drobný nerozvinutý lístek s bílým tipsem, mečovitý, pravidelný, zpřehýbaný. Vůně je nasládlá, bylinná, melounová velmi příjemná. Zpracovaní: Tradiční, ruční, lehké rolování a středně silné pečení. Sklizeň: Jaro 2009. Oblast: Zhejiang, Jin Hua. Producent: Privátní. Velmi dobrý a zajímavý čajík, rozhodně zkuste.
Příprava
Přibližně 4g lístků na cca 100ml, zalijeme vodou o teplotě 85°C. Necháme louhovat 1 až 3 minuty. Nálevů připravíme až 4.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-zelená. Vůně jemná, sladká, lehce pečená a trávovitá. Chuť nasládlá, trochu svíravá pozdějí, cítíme pečené kaštany a citrusové ovoce. Dozvuk je delší, sládnoucí, velmi příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2009 byla 450Kč za100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Výborný na snídani nebo i odpoledne. Navozuje příjemnou náladu, ochlazuje. Výborný k duševní práci. Ovlivňuje 1. a 3. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Kai Hua Long Ding, AAA, Zhejiang 2009
Kai Hua Long Ding, AAA, Zhejiang 2009
Kai Hua Long Ding, AAA, Zhejiang 2009
tea