head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Ureshino Kamairi Tamaryokucha, 2011 / Zelený japonský čaj
Charakteristika
Tmavě zelené drátkovité lístky, stočené nepravidelně, drobné, lehce potrhané a roztřepené.Vůně jemně trávová, sladká, ovocně smetanová a jemná.  Kultivar: Yabukita. Kvalitní list i zpracování. Sklizeň: 2011, ( Ichibancha ). Zpracování: Lehké ruční pražení na pánvi, rolování. Původ: Ostrov Kjúšů. Oblast: okolí města Ureshino. Výborný japonský čajík!
Příprava
Zalijeme asi 5g lístků, vodou o teplotě 55 až 66°C. Připravujeme v konvičce nebo japonském setu.
Louhujeme 1 až 2 minutky první nálev, další tak 5s a postupně přidáváme dle toho jak se vyvíjí chuť
čaje a dle našich chuťových požadavků. Nálevů připravíme tak 5.
Vlastnosti nálevu
Barva je nefritově zelená, jemné a příjemné vůně posekané trávy s zvláštní pro japonské čaje typickou smetanovou vůní. Chuť je silnější, plná, příjemná, osvěžující, jemně smetanová, lehce pražená, smetanově hustá a nasládlá. Dozvuk je nasládlý, delší, později jemně a ušlechtile hořknoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2011 byla 380 kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Navozuje veselou náladu a pohodu. Ovlivňuje 3. a 4. čakru a je vhodný k duševní činnosti, třeba fotografování nebo čtení. Výborný i před sportovním výkonem. Doporučuji na pozdní rána, po předchozím namáhavém dnu, jako po služební cestě, sportovních výkonech. Velmi pozitivně vás naladí a dostane do pohody před stresující situací a uklidní po ní. Pití tohoto čaje navozuje určitou vážnost, ale ne striktní etiketu. Kouzelný čaj!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
UreshinoTamaryokucha2011
UreshinoTamaryokucha2011
UreshinoTamaryokucha2011
tea