head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Kukicha Asa Iri, 2009 / zelený japonský čaj
Charakteristika
Řapíky listů z čaje při výrobě gyokura. Tmavě i světle zelené, úzké a zploštělé, upražené takže jsou s hnědým nádechem. Vynikající kvalita listů a stonků " kuki" ( od toho název Kukicha ).Vůně je sladká, ovocná, po praženém chlebu, svěží a intenzivní. Doba sklizně je jaro 2009 ( Ichibancha ) Čaj je zpracován metodou typickou pro severní Japonsko, opraží se a jeho chladivé účinky se změní na hřejívé, chuti to dodá zajímavý nádech, pečeného chleba s typickou sladkostí. Oblast: Šizuoka. Vynikající čajík, mám moc rád čaje zpracované ve stylu Kukicha a tento moc doporučuji!
Příprava
Připravujeme v konvičce, asi 5g čaje na 140 ml zalijeme vodou o teplotě 65 - 75°C. Na další nálevy můžeme teplejší. Doba louhování je 1 až 3 minutky. Nálevů je možno připravit až 5.
Vlastnosti nálevu
Barva žluto-hnědá, vůně jemná, sladká, svěží, pečená,lehce trávovitá. Chuť je  pečeně nasládlá, smetanová, sladce trávovitá, jemná. Dozvuk, sladký, osvěžující, delší a  lehce trávovitý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost menší. Cena v roce 2009 byla 199Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na dopoledne a po obědě. Pro slunné dny a výborný na výlety a tůry. Navozuje přátelskou náladu. Velmi osvěžující nejen na tělo, ale i na mysl. Lehce zahřívací, vynikající na podzim. Ovlivňuje 2. a 3. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Kukicha Asa Iri, 2009
Kukicha Asa Iri, 2009
Kukicha Asa Iri, 2009
tea