head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Kukicha Sakuraba, 2009 / Japonský zelený čaj
Charakteristika
Řapíky listů z čaje při výrobě gyokura. Tmavě i světle zelené, úzké a zploštělé. Vynikající kvalita listů a stonků " kuki " ( od toho název Kukicha ) a ovoněný třešňovými lístky sakury. Vůně je sladká, ovocná, svěží a intenzivní. Doba sklizně je jaro 2009 ( Ichibancha ). Kultivar: Yabukita. Vynikající čajík, mám moc rád čaje zpracované ve stylu Kukicha a tento moc doporučuji!
Příprava
Připravujeme v konvičce, asi 5g čaje na 150 ml, zalijeme vodou o teplotě 55 - 75°C. Na další nálevy můžeme teplejší. Doba louhování je 30s až 3 minutky. Nálevů je možno připravit až 5.
Vlastnosti nálevu
Barva žluto-zelená. Vůně jemná, sladká, svěží, ovocná, květinově trávovitá. Chuť je nasládlá, smetanová, sladce ovocně trávovitá, jemná. Dozvuk, sladký, osvěžující, delší a  lehce ovocný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost menší. Cena v roce 2009 byla 290Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na dopoledne a po obědě. Pro slunné dny a výborný na výlety a tůry. Navozuje přátelskou náladu. Velmi osvěžující nejen na tělo, ale i na mysl.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Kukicha Sakuraba
Kukicha Sakuraba
Kukicha Sakuraba
tea