head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Long Jing Formosa, 2008 / Dračí Studna
Charakteristika
Tmavě zelený až světle zelený, velmí úzký a dlouhý, mečovitý list s mnoha tipsy. Vůně sladká, květinová, jemná, broskvová až oříšková. Sklizeň: jaro 2008. Zpracovaní: Velmi  pečlivé, vynikající kvalita listu, pražení je menší než tradiční Long Jing. Napodobenina slavného čínského Long Jingu, velmi zdařilý čajík, vzhledem úplně jiny než tradiční Long Jing, ale jinak velmi dobrý čaj! Doporučuji určitě zkusit!
Příprava
Porce asi 7g lístků na zhong či konvičku. Voda má mít teplotu kolem 65 až 80°C, louhujeme 30s až 3 minuty. Nálevů připravíme až 6. Dle sklizně a čerstvosti. Doporučuji na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Nepřelouhovat!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle žluto-zelená, jemně vonící po trávě, oříškách a ovoci. Chuť je nasládlá, silná, měnící se v jemnou, decentně oříšková. Dozvuk sládnoucí, silnější a velmi ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je menší. Cena v roce 2008 byla 490Kč za 250g.
Účinky na tělo a ducha
Silně povzbuzující čajík, vhodný pro dopolední popíjení. Vynikající před fyzickou prací nebo sportovním výkonem kde je třeba soustředěnost. Má ochlazující účinky, takže v parných vedrech ideální. Jemný čajík, nedráždí žaludek.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.

Long Jing Formosa, 2008
Long Jing Formosa, 2008
Long Jing Formosa, 2008
tea