head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Zhe Jiang Long Jing Hang Zhou 2011 /  Dračí Studna, čínský zelený čaj
Charakteristika
Světle zelený list, drobnější, plochý, mečovitý s tipsy, asi 1,5 cm dlouhý lístek. Vůně je velmi sladká, decentně kovová, silná, ovocná a velmi svěží. Kvalita: A. Zajímavé je ochutnat tyto lehce pražené lístky v suchém stavu. Je to znamenitý čaj, jeden z nejoblíbenějších zelených čajů. Oblast: Zhejiang, Hang Zhou. Kultivar: Long Jing. Sklizeň: Jaro 2011, pre Qing Ming, první sběr. Zpracování: Tradiční, ruční. Producent: Privátní. Je to jeden z mých nejoblíbenějších čajů. Vynikající poměr kvality a ceny.
Příprava
Asi 7g lístků vložíme do zhongu nebo konvičky ( 140ml ) a zalijeme vodou o teplotě 70 až 90°C. Doba louhování je od 30s do 4 minut. Nálevů připravíme až 7. Pozor, nepřelouhovat! Možno připravovat na Kung Fu Cha.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-zelená, průzračná. Vůně ovocná, svěží, decentně kovová, tipsově sladká, harmonická, ušlechtilá a sladká. Chuť je ušlechtile sladká, silnější, velmi specifická, příjemně lehce oříšková, kovově pečená až pražená, pro Long Jing typická, jedinečná, komplexní a harmonická! Dozvuk je sládnoucí, později sladký a lehce pečený, ušlechtilý, delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2011 byla 274Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Má výborné ochlazující schopnosti ve velkých vedrech. Navozuje příjemnou atmosféru, komunikativní náladu. Je to slavnostní čaj, dokáže udělat z obyčejných chvílí slavnostní a nastolit vážnou atmosféru, ale ne napjatou. Doporučuji před náročným dnem, pracovní cestou a sportovním výkonem.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
LJ_Hang_Zhou
LJ_Hang_Zhou
LJ_Hang_Zhou
tea