head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Long Jing Special Grade 2009 /  Dračí Studna, čínský zelený čaj
Charakteristika
Světle zelený list, drobnější, plochý, mečovitý s tipsy, asi 1,5 cm dlouhý lístek. Vůně je velmi sladká, decentně kovová, silná, ovocná a velmi svěží. Vysoká třída tohoto slavného a mého nejoblíbenějšího zeleného čaje. Vynikající kvalita listu! Zajímavé je ochutnat tyto lehce pražené lístky v suchém stavu. Je to znamenitý čaj, jeden z nejoblíbenějších zelených čajů. Oblast: Západní jezero, Hang Zhou. Kultivar: Long Jing.. Sklizeň: Jaro 2009, ruční a tradiční. Zpracování: Tradiční, ruční a velmi pečlivé. Producent: Privátní. Naprosto jedinečný čaj, zvláště sklizeň tohoto roku! Je to jeden z mých nejoblíbenějších čajů.
Příprava
Asi 7g lístků vložíme do zhongu nebo konvičky ( 140ml ) a zalijeme vodou o teplotě 70 až 90°C, dle sklizně a čerstvosti. Doba louhování je od 30s do 4 minut. Nálevů připravíme až 7. Pozor, nepřelouhovat!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-zelená, průzračná. Vůně ovocná, svěží, decentně kovová, tipsově sladká, harmonická, ušlechtilá a sladká. Chuť je ušlechtile sladká, silnější, velmi specifická, příjemně nahořklá, kovově-pečená až pražená, pro Long Jing typická, jedinečná, komplexní a harmonická! Dozvuk je sládnoucí, později sladký a lehce pečený, ušlechtilý, delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2009 byla 550Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Má výborné ochlazující schopnosti ve velkých vedrech. Navozuje příjemnou atmosféru, komunikativní náladu. Je to slavnostní čaj, dokáže udělat z obyčejných chvílí slavnostní a nastolit vážnou atmosféru, ale ne napjatou. Doporučuji před náročným dnem, pracovní cestou a sportovním výkonem.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Long Jing Special Grade 2009
Long Jing Special Grade 2009
Long Jing Special Grade 2009
tea