head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Long Jing, vesnice Long Jing, AAA 2010 / Dračí Studna - zelený čaj
Charakteristika
Světle zelený list, drobnější, plochý, mečovitý, asi 1,5 cm dlouhý. Vůně je velmi sladká, decentně kovová, tipsově ořechová, silná, ovocná a velmi svěží. Nejvyšší autentická třída tohoto slavného a mého nejoblíbenějšího zeleného čaje, přímo z vesnice Long Jing, kolébky tohoto velmi slavného čaje! Vynikající kvalita listu! Zajímavé je ochutnat tyto lehce pražené lístky v suchém stavu. Je to znamenitý čaj, jeden z nejoblíbenějších zelených čajů. Oblast: Vesnice Long Jing, Zhejiang. Kultivar: Long Jing, starší a kvalitní keře. Sklizeň: jaro 2010, Pre-Qing Ming, první sběr zahrady, ruční a tradiční. Zpracování: Tradiční, ruční a velmi pečlivé. Producent: Privátní. Naprosto jedinečný čaj. Je to jeden z mých nejoblíbenějších čajů. Rarita, kterou každý milovník zelených čajů musí ochutnat. nejlepší Long Jing který jsem zatím pil. :-)
Příprava
Asi 5g Lístků vložíme do zhongu nebo konvičky ( 150ml ) a zalijeme vodou o teplotě 80°C. Doba louhování je 45s. Nálevy připravíme až 2. Nebo na způsob Kung Fu, nálevů je mnohem více a pochopitelně i voda je teplejší.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-zelená, průzračná. Vůně ovocná, svěží, decentně kovová, ořechová, tipsově sladká, harmonická, ušlechtilá a sladká. Chuť je ušlechtile sladká, silnější, typicky pražená pro zelené čaje typu Long Jing, velmi specifická, příjemně kovově-pečená až ořechově pražená, pro Long Jing typická, jedinečná, komplexní a harmonická! Dozvuk je sládnoucí, později sladký a lehce pečený, ušlechtilý, delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2010 byla 1500Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Má výborné ochlazující schopnosti ve velkých vedrech. Navozuje příjemnou atmosféru, komunikativní náladu. Je to slavnostní čaj, dokáže udělat z obyčejných chvílí slavnostní a nastolit vážnou atmosféru, ale ne napjatou. Doporučuji před náročným dnem, pracovní cestou a sportovním výkonem. Ovlivňuje 1., 2. a 6. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Long Jing, vesnice Long Jing, AAA 2010 / Dračí Studna - zelený čaj
Long Jing, vesnice Long Jing, AAA 2010 / Dračí Studna - zelený čaj
Long Jing, vesnice Long Jing, AAA 2010 / Dračí Studna - zelený čaj
tea