head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Lu An Gua Pian Superior, 2018 / Melounová semínka - čínský zelený čaj
Charakteristika
Zelenkavý až smaragdový lístek ve tvaru melounových semínek, lehce překládaný. Vůně sladká, trávová, mírně kořeněná. Tento čaj je znám už z dob dynastie Ming, čaj by měl mít i léčivé účinky, za dynastie Qing se považoval za císařský čaj. Sbírá se za období chlebového deště. Patří, mezi 10 nejznámějších čajů Číny. Čajové listy se používají bez tipsů. Tento kultivar se používá na tmavý - heicha čaj, Liu An což je zrající čaj. Oblast: Provincie Anhui, oblast Lu An. Sklizeň: 24. duben 2018. Zpracování: Ruční. Výtečný zelený a velmi populární čajík.
Příprava
Porce je 7g lístků na zhong nebo konvičku cca 150 ml. Voda má mít teplotu 65 až 85°C. Doba louhování je 2 až 3 minutky. Nálevů připravíme až 5. Nebo zalít vodou cca 90°C louhovat krátce tak zvaně na Kung Fu metodu.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je nefritově zelená. Vůně sladká, ovocná, trávová. Chuť je velmi osvěžující mírně nasládlá a lehce kořenitá. Dozvuk příjemný, lehce trávový a sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je menší, cena v roce 2018 byla 260 Kč za 50g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj, vhodný na dopolední popíjení. Navozuje dobrou náladu a pohodu. Čaj má prý léčivé účinky. Je v hodný pro osoby s citlivým žaludkem. Ovlivňuje 1. a 4. čakru. Velmi osvěžující čaj s velmi rychlým, ale pozvolným stimulačním účinkem.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a v podobě vylouhovaného listu.
LuAnGuaPian2018

LuAnGuaPian2018

LuAnGuaPian2018


tea