head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Lu Luo, Hunan 2008
Charakteristika
Světle-zelené drátkovité větší lístky, velké procento tipsů, čaj je prakticky bílo-stříbrný sem tam je vidět zelený lístek. Lísty jsou silně stočené, hrubší, ale na pohled vypadají nadýchané a lehké jako u Pi Luo Chun. Vůně trávová, sladší, silně vegetální. Sklizeň: jaro 2008. Oblast: Hunan. Velmi dobrý a zajímavý čaj, s typickou chutí čajů z této oblasti, rozhodně doporučuji.
Příprava
Zalijeme asi 6g lístků, vodou o teplotě 75 až 80°C. Připravujeme v  zhongu. Louhujeme 1 minutku první nálev, další tak 30s. Nálevů připravíme tak 6.
Vlastnosti nálevu
Barva je žluto-zelená, příjemné vůně posekané trávy a jemnou květinovou vůní. Chuť je jemná, nasládlá, decentně trávovitá, lehce svíravá. Nepřelouhovat! Dozvuk je kratší, nasládlý ušlechtile nahořklý, jedinečný a kořenitý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2008 byla 197Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Navozuje veselou náladu a pohodu. Ovlivňuje 3. a 4. čakru a je vhodný k duševní činnosti, třeba fotografování nebo čtení. Výborný i před sportovním výkonem. Je to velmi specifický čajík, doporučuji zkusit! Pozitivně nás psychicky naladí na celý den.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Lu Luo, Hunan 2008
Lu Luo, Hunan 2008
Lu Luo, Hunan 2008
tea