head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Lu Mao Hou 2008 / Green Monkey / Zelenovlasá opice
Charakteristika
Tmavě-zelené drátkovité lístky, stočený do spirálky, velmi jemné s mnoha tipsy. Nadýchané, jako u Pi Luo Chun. Traduje se že tento čaj sbíraly cvičené opice, jelikož rostl na velmi příkrých svazích. Vůně trávová, smetanová, sladká a velmi jemná. Sběr jaro 2008. Oblast: Provincie Fujian. Je to známý čínský čaj, velmi dobré kvality.
Příprava
Zalijeme asi 4g lístků na 120ml, vodou o teplotě 70 až 90°C. Připravujeme v  zhongu. Louhujeme 1 minutku první nálev, další tak 30s. Nálevů připravíme tak 6.
Vlastnosti nálevu
Barva je žluto-nefritově zelená, příjemné vůně posekané trávy s zvláštním jemným smetanovým a oříškovým aroma. Chuť je jemná, nasládlá, hlubší s ořechovými tóny, lehce svíravá. Nepřelouhovat! Dozvuk je kratší, nasládlý ušlechtile nahořklý, jedinečný kořenitý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2008 byla 150Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Navozuje veselou náladu a pohodu. Ovlivňuje 3. a 4. čakru a je vhodný k duševní činnosti, třeba fotografování nebo čtení. Výborný i před sportovním výkonem. Velmi osvěžující v parných dnech. Je to velmi specifický čajík, doporučuji zkusit!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Lu Mao Hou
Lu Mao Hou
Lu Mao Hou
tea