head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net 

Název
Lu Mu Dan, 2009 / Zelená pivoňka nebo zelený květ - zelený čínský čaj
Charakteristika listu
Zeleno-stříbrné mladé a celé lístky, svázané nití  do tvaru květu. Vůně listu je jemná, lehce vegetální až ovocná. Je zajímavé pozorovat jak se lístky rozvíjejí a svazek se začíná podobat květu. Oblast: Provincie Anhui. Sklizeň: 2009. Zpracování: Ruční. Zajímavý čaj, pro celodenní popíjení z konvičky, termosky nebo zhongu.
Příprava
Jeden květ vložíme do Zhongu či konvičky a zalijeme vodou o teplotě 80°C. Louhovat necháme přibližně 3 minuty na první nálev, postupně dobu prodlužujme o 20%. Zelené čaje louhujeme odkryté, takto mohou dýchat. Je možno promíchat pokličkou u Zhongu. Nálevů připravíme dle teploty vody a velikosti konvičky, až 5. nebo zaléváme chladnější vodou a čaj nemá šanci se přelouhovat, pokud klesne teplota vody pod cca 50°C,  se téměř zastaví louhovací proces. Takto necháváme květ v termosce nebo konvičce stále. Rád tento čaj popíjím přímo z hubičky u konvičky jak bylo starým zvykem.
Charakteristika nálevu
Nálev je velmi jemně vonící po lučních květinách. Barva je světle zelená až žlutavá. Chuťově je Lu Mu Dan, nasládlý, velmi jemný s vegetálním až ovocným tónem. Dozvuk je sladnoucí, delší, jemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2009 byla cca 35 Kč za kus.
Účinky na tělo a ducha
Vynikající po ránu i na večer. Mírně povzbuzující. Navozuje klidnou náladu, třeba před nějakou duchovní nebo duševní činností. Doporučuji pro páry na seznamování, jelikož má účinky na 5. a 4. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Lu Mu Dan
Lu Mu Dan
Lu Mu Dan
tea