head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Lu Xue Ya / Zelený Sníh
Charakteristika
Tmavě zelený list s bílým tipsem. Malý, úzký a drobný. Vůně jemná, sladká až karamelová.
Příprava
Dle chuti asi 7g vložíme do zhongu a zaléváme vodou o teplotě 65 až 75°C. Doba louhování je 1 až 3 minuty. Nálevů připravíme až 3. Tento čaj je možno louhovat i za studena a je to vyložená pochoutka pro parné dny! Asi 7g zalijeme studenou vodou a dáme tak na 10 minut do ledničky, je možno také stále dolévat studenou vodu, dokud nám to chutná! Výborné a osvěžující!
Vlastnosti nálevu
Barva světle zelená až čirá. Vůně květinová, sladká, příjemná, připomíná sušené merunky. Chuť je jemná, sládnoucí. Dozvuk je silnější, nasládlý, postupně přechází ve svíravý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2003 byla 112Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Mírně povzbuzující čajík. Kdykoliv po celý den. Navozuje příjemnou náladu a pohodu. Příjemně osvěžující, hlavně v podobě ledového čaje! Příprava popsána výše.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.

Lu Xe Ya Lu Xe Ya

tea