head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Lu Xue Ya, 2010 / Zelený Sníh, zelený čínský čaj
Charakteristika
Tmavě zelený list s bílým tipsem. Malý, úzký a drobný, spíše do jehliček, lehce zpřehýbaný. Vůně jemná, sladká až květinově karamelová. Sklizeň: 25. dubna 2010. Oblast: Fujian, pohoří Tai Lao Shan cca 800 m. n. m. Moc dobrý a osvěžující čaj.
Příprava
Dle chuti asi 5g na 150ml, vložíme do zhongu či a zaléváme vodou o teplotě 65 až 75°C. Doba louhování je 1 až 3 minuty. Nálevů připravíme až 3. Velmi dobrá je připrava za studeno, kdy zalijeme chladnou vodou cca 5 -15 minut v chladničce a můžeme dolevat vodu dokud nám čaj chutná.
Vlastnosti nálevu
Barva světle zelená až čirá. Vůně květinová, sladká, příjemná, připomíná sušené merunky. Chuť je jemná, sládnoucí, velmi osvěřující a lehce ovocná. Dozvuk je silnější, nasládlý, postupně přechází ústech k pocitu příjemného tepla a sladkosti.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2010 byla 150 Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Mírně povzbuzující čajík. Kdykoliv po celý den. Navozuje příjemnou náladu a pohodu. Vynikající pro chládná rána při klasickém použítí a velmi osvěžující v létě za studena. Ovlivňuje 1., 4. a 6. čakru. Je to můj oblíbený čajík.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Lu Xue Ya, 2010  Zelený Sníh Lu Xue Ya, 2010  Zelený Sníh
Lu Xue Ya, 2010  Zelený Sníh
tea