head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Lu Xue Ya, 2011 / Zelený sněhobílý tips, zelený čínský čaj
Charakteristika
Tmavě zelený list s bílým tipsem. Malý, úzký a drobný lístek, tvořený nerozvitým lístkem a tipsem. Čaj vypadá opravdu úchvatně. Vůně jemná, sladká až květinově karamelová. Sklizeň: Jaro 2011, pre-Ming. Zpracování: Tradiční a kompletně ruční. Kvalita: AA. Oblast: Fujian, Fu Ding, Tai Mu. Moc dobrý a osvěžující čaj.
Příprava
Dle chuti asi 5g na 150ml, vložíme do zhongu či a zaléváme vodou o teplotě 85°C. Doba louhování je 30s až 60 s.. Nálevů připravíme až 2. Nebo na Kung Fu Cha, pak je nálevů asi 6. Velmi oblíbená je příprava za studena, kdy zalijeme chladnou vodou cca 5 -15 minut v chladničce a můžeme dolevat vodu dokud nám čaj chutná.
Vlastnosti nálevu
Barva světle zelená až čirá. Vůně květinová, sladká, příjemná, připomíná sušené ovoce. Chuť je jemná, sládnoucí, velmi osvěžující, malinko karamelová a lehce ovocná. Dozvuk je silnější, nasládlý, postupně přechází ústech k pocitu příjemné pečené chuti přecházející do sladkosti.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2011 byla 450 Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Mírně povzbuzující čajík. Kdykoliv po celý den. Navozuje příjemnou náladu a pohodu. Vynikající pro chládná rána při klasickém použítí a velmi osvěžující v létě za studena. Ovlivňuje 1., 4. a 6. čakru. Je to můj oblíbený čajík.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
LuXueYa
LuXueYa
LuXueYa
tea