head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Man Kou Xiang - Man Tan Xiang 2011 / čínský zelený čaj
Charakteristika
Tmavě zelený až šedavý pravidelný, větší a celý list stočený do malých nepravidelných kuliček. List je i se stopičkou a s ochmýřeným tipsem. Kuličky či oválky, připomínající střelný prach alias Gunpowder. Vůně silnější, sladce ovocná a trávovitá. Sklizeň: 25. února 2011. Zpracování: Oblast: Yunan, Simao.
Příprava
Asi 4g lístků na 120ml zalijeme vodou o teplotě 85 - 90°C a necháme louhovat 15s až 2 minutky. Nálevů připravíme maximálně 3. Nebo lépe na Kung Fu Cha.
Vlastnosti nálevu
Barva je zeleno žlutavá. Vůně je silnější, ovocně trávová a lehce nasládlá. Chuť je harmonická, silnější, nasládlá, lehce kouřovitá až uzená, lehce vegetální. Dozvuk je také silnější, sládnoucí a příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2011 byla 240Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Je velmi povzbuzující, spíše na dopolední popíjení. Opět pozor na přelouhování. Vynikající k sladkému jídlu, cukroví apod. Čaj nevozuje příjemnou spokojenou náladu a pohodu. Ovlivňuje 1. a 3. čakru. Moc dobrý k načerpání fyzické i duševní síly.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
ManTanXiang2011
ManTanXiang2011
ManTanXiang2011
tea