head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Mao Jian Gao Shan, Fu Ding Fujian 2013 / Ochmýřený tips, čínský zelený čaj
Charakteristika
Tmavě zelené drátkovité lístky, velmi jemné a křehké lístky s ochmýřenými tipsy a prvním nerozvinutým lístkem. Nadýchané, Vůně je ovocná, květinová, smetanová, sladká a velmi jemná až pohádkově omamná. Sklizeň: jaro 2013, pre-Ming, 1: sběr zahrady, ruční sběr. Zpracování: Tradiční, kompletně ruční. Oblast: Tai Mu Shan, Fu Ding, Fujian, výše položené zahrady. Producent: Privátní, extrémně limitovaná produkce z malé privátní továrny. Velmi vzácný a ceněný čínský čaj. Čajová rarita! Výtečný čaj.
Příprava
Zalijeme asi 4g lístků na 100ml, vodou o teplotě 85°C a další nálevy pak vyšší teplotou. Připravujeme v  zhongu nebo konvičce. Louhujeme 10s až 1 minutku. Nálevů připravíme tak 6 nebo i více dle chuti. Nebo na Kung Fu způsob, nálevů je více a vychutnáme si čajík daleko lépe.
Vlastnosti nálevu
Barva je žluto nefritově zelená, kalná díky množství tipsů, příjemné vůně, ovocné s jemným smetanovým a kořenitým aroma. Chuť je osvěžující, nasládlá, ovocná, květinová, vegetální, s tónem cukrové třtiny a velmi specifická. Hodně je znát tipsový charakter tohoto čaje. Dozvuk je delší, nasládlý ušlechtilý, jedinečný lehce ovocný. Ještě dlouho máme v ústech sladkost tohoto čajíku.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2013 byla 247Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Navozuje veselou náladu a pohodu. Ovlivňuje 1., 3.,7 a 4. čakru a je vhodný k duševní činnosti, třeba fotografování nebo čtení. Výborný i před sportovním výkonem. Je to velmi specifický čajík, doporučuji zkusit! Dokáže nakopnout a uvolnit zárovneň. Velmi jemný, nepodráždí žaludek, ale naopak pohladí.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
MaoJianGaoShan13
MaoJianGaoShan13
MaoJianGaoShan13
tea