head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Mao Jian, Top Grade, Hand Processed 1. crop 2008 / Ochmýřený tips, jaro 2008
Charakteristika
Tmavě-zelené drátkovité lístky, velmi jemné a křehké listky s neochmýřenými tipsy a prvním nerozvinutým lístkem. Nadýchané, Vůně je ovocná až kakaově smetanová, sladká a velmi jemná až pohádkově omamná. 1. Sběr jaro 2008. Oblast: Zhejiang. Sklizeň: Ruční, 1. sběr. Zpracování: Ruční ( jen u 1. sběru, celková produkce jen 45kg ), tradiční a extrémně pečlivé. Producent: Privátní, extrémně limitovaná produkce z malé privátní továrny. Velmi vzácný a ceněný čínský čaj. Čajová rarita! Výtečný čaj.
Příprava
Zalijeme asi 4g lístků, vodou o teplotě 55 až 70°C. Připravujeme v  zhongu. Louhujeme 1 minutku nebo i méně, první nálev, další tak 30s. Nálevů připravíme tak 6 nebo i více dle chuti. Nebo na Kung Fu způsob, nálevů je více a vychutnáme si čajík daleko lépe.
Vlastnosti nálevu
Barva je žluto-nefritově zelená, příjemné vůně, ovocné s jemným smetanovým aroma. Chuť je, nasládlá, ovocná, květinová a velmi specifická. Dozvuk jedelší, nasládlý ušlechtilý, jedinečný
 lehce ovocný. Ještě dlouho máme v ústech sladkost tohoto čajíku.

Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2008 byla 396Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Navozuje veselou náladu a pohodu. Ovlivňuje 1., 3.,7 a 4. čakru a je vhodný k duševní činnosti, třeba fotografování nebo čtení. Výborný i před sportovním výkonem. Je to velmi specifický čajík, doporučuji zkusit! Dokáže nakopnout a uvolnit zárovneň. Velmi jemný, nepodráždí žaludek, ale naopak pohladí.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě v podobě nálevu a vylouhovaných lístků.

Mao Jian, Top Grade ,Hand Processed  1. crop 2008Mao Jian, Top Grade ,Hand Processed  1. crop 2008
Mao Jian, Top Grade ,Hand Processed  1. crop 2008
tea