head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Mao Jian Sui Chang Long Jing AAA+, Zhe Jiang 2014 / Ochmýřený tips, čínský zelený čaj
Charakteristika
Tmavě zelené drátkovité lístky, velmi jemné a křehké lístky s neochmýřenými tipsy a prvním nerozvinutým lístkem. Nadýchané, Vůně je ovocná, trávově sladká a velmi jemná až pohádkově omamná. Kvalita: AAA+. Sklizeň: Jaro 2014, pre-Ming, ruční sběr. Kultivar: Sui Chang Long Jing. Zpracování: Tradiční, kompletně ruční. Oblast: Zheijang. Výtečný čaj. Je to zvláštnost, Mao Jian, zpracovaný z kultivaru Long Jing. Chuťově zajímavý zážitek.
Příprava
Zalijeme asi 4 g lístků na 100 ml, vodou o teplotě 85 - 90 °C a další nálevy pak vyšší teplotou. Připravujeme v  zhongu nebo konvičce. Louhujeme 10 s až 1 minutku. Nálevů připravíme tak 6 nebo i více dle chuti. Nebo na Kung Fu způsob, nálevů je více a vychutnáme si čajík daleko lépe.
Vlastnosti nálevu
Barva je žluto nefritově zelená, příjemné vůně, ovocné s jemným smetanovým a kořenitým aroma. Chuť je osvěžující, harmonická, nasládlá, ovocná, květinová, vegetální, kaštanová a velmi specifická. Chvíli cítíme Long Jing a na pozadí Mao Jian. Dozvuk je delší, nasládlý ušlechtilý, jedinečný lehce ovocný. Ještě dlouho máme v ústech sladkost tohoto čajíku.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2014 byla 397 Kč za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Navozuje veselou náladu a pohodu. Ovlivňuje 1., 3., 7. a 4. čakru a je vhodný k duševní činnosti, třeba fotografování nebo čtení. Výborný i před sportovním výkonem. Je to velmi specifický čajík, doporučuji zkusit! Dokáže nakopnout a uvolnit zárovneň. Velmi jemný, nepodráždí žaludek, ale naopak pohladí.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
MaoJianSuiChang2014
MaoJianSuiChang2014
MaoJianSuiChang2014
tea