head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Wirun Green Tea, Thajská matcha, 2009 / práškový zelený čaj
Charakteristika
Světle zelený práškový čaj. Velmi sladce až omamně vonící po smetaně a posekané trávě. Oblast: Thajsko, provincie Chiang Rai, okres Mae Lao. Sklizeň: 2009. Zajímavá alternativa k japonskému práškovému čaji. Stojí za to jej vyzkoušet.
Příprava
Zalijeme asi 4g prášku, na 100ml vodou o teplotě 75 až 85°C. Připravujeme v  misce, našleháme  do rozpuštění. Lze připravit i jako ledový čaj. Dovoleny jsou přísady jako med, cukr, led, zmrazené nebočerstvé ovoce či koření.
Vlastnosti nálevu
Barva je zelená, kalná, příjemné sladké vůně s vegetálním silnějším tónem. Chuť je nasládlá, hořknoucí, vegetální. Dozvuk je kratší, nahořklý, ale pozdějí sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2010 byla  cca 99Kč za 50g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je více povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Pro lehké a tvůrčí povzbuzení je vhodný i v pozdních hodinách. Navozuje veselou náladu a pohodu. Ovlivňuje 2., 4 a 6. čakru a je vhodný k duševní činnosti, třeba fotografování nebo čtení i k překonání samoty. Výborný i před sportovním výkonem. Je to velmi specifický čajík, doporučuji zkusit! Lze s úspěchem použít i k ozdobení pokrmů a nápojů, salátových zálivek, koktejlů či polévek, jak za studena tak i za tepla.Vynikající k ochucení  Salepu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a  jako nálev.
Wirun
Wirun
Wirun
tea