head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Men Ding Shan, Gan Lu 2008 / Sladká Rosa
Charakteristika
Tmavě-zelené drátkovité lístky, velmi jemné s mnoha tipsy. Nadýchané, jako u Pi Luo Chun. Vůně trávová, smetanová, sladká a velmi jemná. 1. Sběr jaro 2008. Oblast: Meng Ding Shan, Sechuan, zahrady v nejvyšší části oblasti. Sklizeň a zpracování: Ruční, tradiční a extrémně pečlivé, používá se list ze starých čajovníků. Producent: Privátní. Velmi vzácný a ceněný čínský sečuánský čaj, celková  produkce v 1. sběru jen 10kg!
Příprava
Zalijeme asi 4g lístků, vodou o teplotě 60 až 70°C. Připravujeme v  zhongu. Louhujeme 1 minutku první nálev, další tak 30s. Nálevů připravíme tak 6.
Vlastnosti nálevu
Barva je žluto-nefritově zelená, příjemné vůně posekané trávy s zvláštním jemným smetanovým aroma. Chuť je jemná, nasládlá, hlubší s ořechovými tóny, lehce svíravá. Nepřelouhovat! Dozvuk je kratší, nasládlý ušlechtile nahořklý, jedinečný kořenitý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2008 byla 300Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Navozuje veselou náladu a pohodu. Ovlivňuje 3. a 4. čakru a je vhodný k duševní činnosti, třeba fotografování nebo čtení. Výborný i před sportovním výkonem. Je to velmi specifický čajík, doporučuji zkusit!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.

Men Ding Shan, Gan Lu 2008
Men Ding Shan, Gan Lu 2008

tea