head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Meng Ding Shan, Gan Lu 2011 / Nefritová rosa, zelený čínský čaj
Charakteristika
Tmavě zelené drátkovité lístky, velmi jemné tipsy a nerozvinutý lístek. Nadýchané, jako u Pi Luo Chun. Vůně trávová, smetanová, sladká, omamná, lehce bylinková a velmi jemná. 1. Sběr jaro 2011, pre-Qing Ming, první sběr zahrady,ruční sběr. Kvalita: AAA.  Oblast: Meng Ding Shan, Sechuan, zahrad800-1000 m.n.m..Kultivar: Zhong Xiao Ye Chuan Cha, staré čajovníky tohoto kultivaru. Sklizeň a zpracování: Ruční, tradiční a extrémně pečlivé, používá se list ze starých čajovníků. Producent: Privátní. Velmi vzácný a ceněný čínský sečuánský čaj.
Příprava
Zalijeme asi 4g lístků na 100 ml, vodou o teplotě 60 až 70°C. Připravujeme v  zhongu nebo konvičce. Louhujeme 1 minutku první nálev, další tak 30s. Nálevů připravíme tak 6. Nebo na Kung Fu Cha, nálevů je více.
Vlastnosti nálevu
Barva je žluto nefritově zelená, příjemné vůně posekané trávy s zvláštním jemným smetanovým a kořenitým aroma. Chuť je jemná, nasládlá, hlubší s ořechovými a melasovými tóny. Nepřelouhovat! Dozvuk je kratší, nasládlý ušlechtile nahořklý, jedinečný a kořenitý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2011 byla 820Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Navozuje veselou náladu a pohodu. Ovlivňuje 3. a 4. čakru a je vhodný k duševní činnosti, třeba fotografování nebo čtení. Výborný i před sportovním výkonem. Je to velmi specifický čajík, doporučuji zkusit!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
mendingshan2011
mendingshan2011
mendingshan2011
tea