head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Meng Ding Mao Feng, 2008
Charakteristika
Tmavě-zelené drátkovité větší lístky, velmi jemné s nízkým výskytem tipsů. Vůně trávová, smetanová, sladká a velmi jemná. Sklizeň: 9. dubna 2008. Oblast: Meng Ding Shan, provincie Sechuan.
Příprava
Zalijeme asi 4g lístků, vodou o teplotě 60 až 70°C. Připravujeme v  zhongu. Louhujeme 1 minutku první nálev, další tak 30s. Nálevů připravíme tak 6.
Vlastnosti nálevu
Barva je žluto-nefritově zelená, příjemné vůně posekané trávy s zvláštním jemným smetanovým a květinovým aroma. Chuť je jemná, nasládlá, decentně trávovitá, lehce svíravá. Nepřelouhovat! Dozvuk je kratší, nasládlý ušlechtile nahořklý, jedinečný kořenitý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2008 byla 240Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Navozuje veselou náladu a pohodu. Ovlivňuje 3. a 4. čakru a je vhodný k duševní činnosti, třeba fotografování nebo čtení. Výborný i před sportovním výkonem. Je to velmi specifický čajík, doporučuji zkusit! Pozitivně nás psychicky naladí na celý den.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Meng Ding Mao Feng, 2008
Meng Ding Mao Feng, 2008
Meng Ding Mao Feng, 2008
tea