head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Nefritový prsten / čínský zelený čaj
Charakteristika
Drobné ochmýřené drátkovité lístky co připomínají malé nefritové prstýnky, barva světle zelená až bílá sem tam tmavší list. Drobné lístky s velkým obsahem tipsů. Zpracováni: Pečlivé. Vůně sladká, květinová, trávová, příjemná.
Příprava
Množství dle chuti asi 4g zalijeme vodou o teplotě 80 až 85°C. Doba louhování je 1 až 3 minutky. Připravujeme v zhongu cca 120 ml. Počet nálevů je až 4.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je zeleno žlutá. Vůně jemná, nasládlá, květinová až trávovitá. Chuť silnější, plná a sládnoucí, lehce květinová a trávovitá. Dozvuk sládnoucí, silnější, později na patře lehce a příjemně hořknoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je menší. Cena v roce 2009 byla 170 Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Silně povzbuzující čaj. Vhodný do chladného jara, na výlety. Navozuje veselou náladu, jako po dobrém víně. Ovlivňuje 1., 2., a 6. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Nefritový prsten
Nefritový prsten
Nefritový prsten
tea