head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Nok Cha, 2009 / Zelený korejský čaj
Charakteristika
Tmavě zelené, místy světle zelené celé  lístky i s tipsy, přehýbané, pokroucené, drobné a nepravidelné. Nokcha je všeobecný název pro korejské zelené čaje. Vůně jemnější, trávová, sladká, pečená a svěží. Sklizeň: 2009. Oblast: Jižní Korea, pohoří Jiri Shan. Zpracováni: Ruční. Velmi dobrý a zajímavý zelený čajík.
Příprava
Zalijeme asi 4g lístků v konvičce či zhongu cca 150ml, vodou o teplotě asi 90°C. Doba louhování je 10s až 2 minutky. Připravíme asi 6 nálevů! Myslím že jako ledový čaj bude ideální stejně jako japonské čaje.
Vlastnosti nálevu
Barva je žlutavá až lehce zelená. Vůně nálevu je velmi jemná, příjemná trávová, pečená. Chuť je jemná a nasládlá, lehce vegetální, pečená, máslová, trochu je v tom cítit japonká sencha. Dozvuk delší, nasládlý, příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2010 byla 632Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je vhodný po ránu a dopoledne. Pozor nepřelouhovat je velmi silný a povzbuzující. Moc dobrý na výlety po krajině. Zajímavý čaj pro chvíle samoty. Ovlivňuje 1., 2., 3. čakru. Ideální pro dlouhá rána, jelikož dokáže i malinko zasytit.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Nokcha
Nokcha
Nokcha
tea