head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Pi Lo Chun, Sichuan 2009 / Zelené jarní spirálky ze Sičuanu
Charakteristika
Tmavě-zelené drátkovité lístky, velmi jemné s mnoha stříbrnými tipsy a prvním nerozvitým lístkem. Nadýchané, bohatě ochmýřené tipsy. Vůně trávová, smetanová, sladká a velmi jemná až pohádkově omamná. Sklizeň: Jaro 2009. Oblast: Sichuan. Sklizeň: Ruční. Zpracování: Ruční, tradiční. Zajímavý čajík. Neplést s klasickým Pi Luo Chunem.
Příprava
Zalijeme asi 5g/120ml lístků, vodou o teplotě 70 až 80°C. Připravujeme v  zhongu. Louhujeme 1 minutku nebo i méně, první nálev, další tak 30s. Nálevů připravíme tak 6 nebo i více dle chuti.
Vlastnosti nálevu
Barva je žluto-nefritově zelená, kalná, příjemné vůně posekané trávy s zvláštním jemným smetanovým a květinovým aroma. Chuť je, nasládlá, silná, malinko ostřejší, lehce příjemně svíravá, květinová a velmi specifická s hořkosladkou měnící se chutí. Nepřelouhovat! Dozvuk je kratší, nasládlý ušlechtile nahořklý, jedinečný lehce ovocný a kořenitý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2009 byla 760Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Navozuje veselou náladu a pohodu. Ovlivňuje 1., 3. a 4. čakru a je vhodný k duševní činnosti, třeba fotografování nebo čtení. Výborný i před sportovním výkonem. Je to velmi specifický čajík, doporučuji zkusit! Dokáže nakopnout a uvolnít zárovneň. Při jeho pití jakoby jste byli v čínské zahradě u studánky jen tady a teď.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Pi Lo Chun, Sichuan 2009 Pi Lo Chun, Sichuan 2009
Pi Lo Chun, Sichuan 2009
tea