head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Pi Lo Chun Tchaiwan, 2008 / Nefritové  Ulitky Jara
Charakteristika
Tmavě zelený až hnědo-šedý, drátkovitý list, nepravidelný, ochmýřený. Vůně jemná trávově sladká.
Velmi dobré zpracování. Sklizeň: Jaro 2008. Producent: Privátní. Napodobenina čínského Pi Lo Chun, jinak vypadá, jinak voní i chutná, přesto velmi dobrý a chutný čajík. Zajímavý čaj za výbornou cenu, doporučuji zkusit.
Příprava
Porce asi 7g lístků na zhong či konvičku. Voda má mít teplotu kolem 75°C, louhujeme 2 až 4 minutky. Připravíme až 4 nálevy. Nepřelouhovat! Zkuste přípravu Kung Fu, nálevů je daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle zelená, průzračná, vonící po trávě a velmi sladce květinově. Chuť je jemná, sládnoucí, ušlechtilá a plná. Dozvuk je lehce svíravý, ušlechtile nahořklý, později sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2008 byla 480Kč za 250g.
Účinky na tělo a ducha
Silnější a velmi povzbuzující čaj na ranní popíjení a po vydatném jídle. Podporuje trávení a po sladkém jídle rovněž vynikající. Zajímavé vyzkoušet, ale s čínským Pi Luo Chunem se nedá ani srovnat, přesto je to výborný čaj. Velmi vhodný na výlety do přírody. Nenáročný na přípravu, snese hodně chyb aniž by to ovlivnilo výrazně jeho chuť.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Pi Lo Chun Tchaiwan, 2008
Pi Lo Chun Tchaiwan, 2008
Pi Lo Chun Tchaiwan, 2008
tea