head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Qing Shui Jian Ya / Ostří meče v průzračné vodě
Charakteristika
Světle až tmavě zelené celé lístky s ochmýřeným tipsem a žlutavým okrajem. Mečovité lístky, tips plus dva lístky. Vůně je jemná, vegetální až ovocná a velmi sladká. Zpracováni: Velmi kvalitní. Oblast: Provincie Če-Ťiang. Velmi dobrý čaj. Doporučuji zkusit.
Příprava
Asi 4g lístků vložíme nejlépe do zhongu cc 140ml a zalijeme vodou o teplotě 75 až 90°C. Louhujeme 1 až 3 minuty. Nálevů připravíme až 5! Nebo lépe na způsob Kung Fu, nálevů je více. Ale pozor, nepřelouhovat.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je zeleno-žlutá, průzračná. Vůně jemná, ovocná až květinová. Chuť je sladká, svěží, decentně svíravá, lehce ovocná. Dozvuk jemný, sladký, pozdějí malinko nahořklý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je menší, cena v roce 2009 byla 300Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Silnější a povzbuzující čaj na ranní a dopolední popíjení. Vynikající na dobrou náladu a pohodu. Velmi osvěžující čaj. Doporučuji před sportovním výkonem nebo stresovou situací. Silnější nálev, by mohl u citlivých jedinců dráždit žaludek. Povzbuzuje 1., 2., a 3. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Qing Shui Jian Ya / Ostří meče v průzračně vodě
Qing Shui Jian Ya
Qing Shui Jian Ya
tea