head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Rohini Emerald Green, Darjeeling, 2009 / zelený čaj z Darjeelingu
Charakteristika
Zelený list, místy šedavý až stříbrno žlutý. Středně velké celé lístky, lehce zpřehýbané, s výskytem tipsů. Vůně sladká, trávovitá, balzamická. Sklizeň: 2009. Ručně zpracovaný čaj z výberového sektoru zahrady zahrady Rohini. Kultivar: Japonské čajovníky odrůd Yabukita a Fujimidori. Oblast: Darjeeling, zahrada Rohini.
Příprava
Porce asi 7g lístků na zhong či konvičku o obsahi 150 ml. Voda má mít teplotu kolem 85°C, louhujeme 30s až 3 minuty. Nálevů připravíme až 4. Dle sklizně a čerstvosti.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle žlutá, jemně trávově až květinově vonící a sladce. Chuť je lehce vegetální, příjemná a sládnoucí. Dozvuk sládnoucí, silnější, plnější, vegetální a velmi příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2009 byla 380Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný pro dopolední popíjení. Výborný na snídani nebo k sladké svačince. Výborný na cesty a tůry. Ovlivňuje 1. a 3. čakru. Vhodný na delší víkendová rána.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Rohini Emerald Green, Darjeeling, 2009
Rohini Emerald Green, Darjeeling, 2009
Rohini Emerald Green, Darjeeling, 2009
tea