head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Sencha Kanayamidori 2014 / Japonský zelený čaj
Charakteristika
Tmavě zelené, úzké a delší lístky, lehce potrhané a roztřepené. Vůně jemně trávová, sladká, ovocně smetanová a jemná. Kultivar: Kanayamidori. Sklizeň: Ichibancha 2014, ( Ichibancha ). Oblast: Kjúšů, prefektura Kagošima, oblast Kirishima. Výborný japonský čajík!
Příprava
Zalijeme asi 4 g lístků na 100 ml, vodou o teplotě 55 až 75 °C. Připravujeme v konvičce nebo japonském setu. Louhujeme 1 minutku první nálev, další tak 10 s, třetí nálev opět minutku nebo dvě a postupně přidáváme dle toho jak se vyvíjí chuť čaje a dle našich chuťových požadavků. Nálevů připravíme tak 5. Nepřelouhovat!
Vlastnosti nálevu
Barva je nefritově zelená. Vůne je hutější a příjemná vůně posekané trávy, ovoce, se zvláštní pro
japonské čaje typickou smetanovou vůní. Chuť je silnější, hutná, ale velmi příjemná, mléčná, osvěžující, lehce ovocná, jemně smetanová. Dozvuk je nasládlý, delší, silný a hutný.

Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2014 byla 190 kč za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Navozuje veselou náladu a pohodu. Ovlivňuje 3. a 4. čakru a je vhodný k duševní činnosti, třeba fotografování nebo čtení. Výborný i před sportovním výkonem. Doporučuji na pozdní rána, po předchozím namáhavém dnu, jako po služební cestě, sportovních výkonech. Uvádí se jako lék na alergii.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
SenchaKanaymidori2014

SenchaKanaymidori2014

SenchaKanaymidori2014

tea