head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Sencha Yutakamidori organic, 2016 / Japonský zelený čaj
Charakteristika
Tmavě zelené, úzké a delší lístky jako jehličky, lehce potrhané a roztřepené. Vůně jemně trávová, sladká, ovocně sladce smetanová a jemná. Kvalitní list i zpracování, středně napařovaná. Sklizeň: Jaro 2016, Ichibancha, polovina dubna. Oblast: Zahrady leží těsne za sopkou Kirishima, Makizono, prefektura Kagoshima. Kultivar: Yutakamidori. Čaj je pěstován organickým způsobem. Výborný japonský čajík!
Příprava
Zalijeme asi 4 g lístků na 100 ml, vodou o teplotě 55 až 70 °C. Připravujeme v konvičce nebo japonském setu. Louhujeme 1 minutku první nálev, další tak 10 s, třetí nálev opět minutku nebo dvě a postupně přidáváme dle toho jak se vyvíjí chuť čaje a dle našich chuťových požadavků. Nálevů připravíme tak 5. Nepřelouhovat!
Vlastnosti nálevu
Barva je nefritově zelená při nižších teplotách a zlatožlutá při vyšších. Vůně je hutější, příjemné vůně posekané trávy, ovoce se zvláštní pro japonské čaje typickou smetanovou vůní. Chuť je silnější, olejově hutná, sladce ovocná, květinová se stopou oříšků, velmi příjemná. Vlnka na patře je lehce květinově vegetální, velmi osvěžující, lehce ovocná, jemně smetanová a nasládlá. Dozvuk je nasládlý, delší, silný a hutný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2016 byla 235 kč za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Navozuje veselou náladu a pohodu. Ovlivňuje 3. a 4. čakru a je vhodný k duševní činnosti, třeba fotografování nebo čtení. Výborný i před sportovním výkonem. Doporučuji na pozdní rána, po předchozím namáhavém dnu, služební cestě, sportovních výkonech. Výborně nabudí.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Yutakamidori

Yutakamidori

tea