head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Sencha Ó Iwase, 2008
Charakteristika
Tmavě-zelené ploché, větší a delší ploché lístky, lehce potrhané a roztřepené.Vůně jemně trávová, sladká, ovocně smetanová a jemná. Kultivar:  Ó Iwase, Wase Hinshyu, vznikl zkřížením odrůd Yabukita a Yaeho. Původ: Okolí vesnice Nunosawa, zahrada 250 m.n. m. Oblast: Shizouka. Kvalitní list i zpracování. Sklizeň: Květen 2008, ( Ichibancha ).Výborný japonský čajík!
Příprava
Zalijeme asi 5g lístků, vodou o teplotě 55 až 66°C. Připravujeme v konvičce nebo japonském setu.
Louhujeme 1 minutku první nálev, další tak 5s a postupně přidáváme dle toho jak se vyvíjí chuť čaje a dle našich chuťových požadavků. Nálevů připravíme tak 5. Nepřelouhovat! Pak chutná po řasách.
Vlastnosti nálevu
Barva je světle zelená, kalná, ale jemné a příjemné vůně posekané trávy se zvláštní pro japonské čaje typickou smetanovou vůní. Chuť je jemnější, příjemná, osvěžující, jemně smetanová, smetanově hustá a nasládlá. Dozvuk je nasládlý, delší. Velmi příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2008 nebyla zjištěna, jednalo se o vzorek.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Navozuje veselou náladu a pohodu. Ovlivňuje 3. a 4. čakru a je vhodný k duševní činnosti, třeba fotografování nebo čtení. Výborný i před sportovním výkonem. Doporučuji na pozdní rána, po předchozím namáhavém dnu, jako po služební cestě, sportovních výkonech. Velmi pozitivně vás naladí a dostane do pohody před stresující situací a uklidní po ní.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Sencha Ó Iwase, 2008
Sencha Ó Iwase, 2008
Sencha Ó Iwase, 2008
tea