head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Shi Feng, Long Jing A grade 2009 /  Lví Vrcholek, Dračí Studna - zelený čaj
Charakteristika
Světle zelený list, drobnější, plochý, mečovitý, asi 1,5 cm dlouhý. Vůně je sladká, decentně kovová, silná, ovocná a velmi svěží. Velmi dobrá kvalita listu! Zajímavé je ochutnat tyto lehce pražené lístky v suchém stavu. Je to znamenitý čaj, jeden z nejoblíbenějších zelených čajů. Oblast: Zhejiang, úpatí hory Shi Feng. Kultivar: Long Jing, mladší keře. Sklizeň: jaro 2009, ruční a tradiční. Zpracování: Tradiční, ruční . Producent: Privátní. Je to jeden z mých nejoblíbenějších čajů.
Příprava
Asi 2g lístků na 100 ml vložíme do zhongu nebo konvičky a zalijeme vodou o teplotě 80°C, dle sklizně a čerstvosti je doba louhování 45 s. Nálevů připravíme až 4. Pozor, nepřelouhovat! Lze připravit i s větší gramáží a kratších louhovacích časů s teplější vodou.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-zelená, průzračná. Vůně ovocná, svěží, decentně kovová, harmonická, ušlechtilá a sladká. Chuť, silnější, nasládlá, příjemně kovově-pečená až pražená, pro Long Jing typická, jedinečná, komplexní! Dozvuk je sládnoucí, později decentně nahořklý, ušlechtilý, delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2009 byla cc  290 Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Má výborné ochlazující schopnosti ve velkých vedrech. Navozuje příjemnou atmosféru, komunikativní náladu. Je to slavnostní čaj, dokáže udělat z obyčejných chvílí slavnostní a nastolit vážnou atmosféru, ale ne napjatou. Doporučuji před náročným dnem, pracovní cestou a sportovním výkonem.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Shi Feng, Long Jing A grade 2009
Shi Feng, Long Jing A grade 2009
Shi Feng, Long Jing A grade 2009
tea