head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Shi Feng, Long Jing AAA, 2011 / Lví Vrcholek, Dračí Studna-zelený čaj
Charakteristika
Světle zelený list, drobnější, plochý, mečovitý, asi 1,5 cm dlouhý. Vůně je velmi sladká, decentně kovová, silná, ovocná a velmi svěží. Vynikající kvalita listu! Zajímavé je ochutnat tyto lehce pražené lístky v suchém stavu. Je to znamenitý čaj, jeden z nejoblíbenějších zelených čajů. Oblast: Zhejiang, nejlepší poloha Shi Feng. Kultivar: Long Jing 43, starší keře. Kvalita: AAA. Sklizeň: jaro 2011, Pre-Qing Ming-první sběr zahrady, ruční a tradiční sběr. Zpracování: Tradiční, ruční a velmi pečlivé. Producent: Privátní. Naprosto jedinečný čaj. Je to jeden z mých nejoblíbenějších čajů.
Příprava
Asi 5g Lístků vložíme do zhongu a zalijeme vodou o teplotě 55 až 80°C, dle sklizně a čerstvosti. Doba louhování je od 30s do 4 minut. Nebo lépe na Kung Fu Cha. Nálevů připravíme až 7. Pozor, nepřelouhovat!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto zelená, průzračná. Vůně ovocná, květinově svěží, decentně kovová, harmonická, ušlechtilá a sladká. Chuť, silnější, velmi sladká, příjemně kovově pečená až pražená, pro Long Jing typická, jedinečná, tipsově sladká, komplexní a harmonická! Dozvuk je sládnoucí, později sladký a lehce pečený, ušlechtilý, delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2011 byla 1120Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Má výborné ochlazující schopnosti ve velkých vedrech. Navozuje příjemnou atmosféru, komunikativní náladu. Je to slavnostní čaj, dokáže udělat z obyčejných chvílí slavnostní a nastolit vážnou atmosféru, ale ne napjatou. Doporučuji před náročným dnem, pracovní cestou a sportovním výkonem.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu a vylouhovaných lístků.
Shi Feng, Long Jing AAA, 2011
Shi Feng, Long Jing AAA, 2011
Shi Feng, Long Jing AAA, 2011
tea