head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Shi Feng, Long Jing AAA, 2012 / Lví Vrcholek, Dračí Studna-zelený čaj
Charakteristika
Světle zelený list, drobnější, plochý, mečovitý, asi 1,5 cm dlouhý. Vůně je velmi sladká, decentně kovová, silná, ovocná a velmi svěží. Vynikající kvalita listu! Zajímavé je ochutnat tyto lehce pražené lístky v suchém stavu. Je to znamenitý čaj, jeden z nejoblíbenějších zelených čajů. Oblast: Zhejiang, nejlepší poloha Shi Feng. Kultivar: Long Jing, starší keře. Sklizeň: Jaro 2012, týden po svátku jara, druhý sběr zahrady, ruční a tradiční sběr. Zpracování: Tradiční, ruční a velmi pečlivé. Producent: Privátní. Naprosto jedinečný čaj. Je to jeden z mých nejoblíbenějších čajů. Ikdyž je to druhá sklizeň, je výtečná. Plná chuť a mnoho nálevů.
Příprava
Asi 5g Lístků vložíme do zhongu a zalijeme vodou o teplotě 55 až 70°C, dle sklizně a čerstvosti. Doba louhování je od 45s nálev je jed jeden. Nebo na Kung fu cha, nálevů připravíme až 5. Pozor, nepřelouhovat! První zůsob mi přijde takový sice hutný. Ale je to jen jeden nálev, ikdyž menší gramáž a takové širší spektrum chutí, pro mě je lepší příprava kung fu cha, kde si vyhutnám jednotlivé vrstvy a to právě i ty nejjemnější, které příprava jednoho nálevu téměř schová, nebo překryje.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto zelená, průzračná. Vůně ovocná, svěží, decentně kovová, harmonická, ušlechtilá a sladká. Chuť, silnější, velmi sladká, příjemně kovově pečená - tipsová až pražená, pro Long Jing typická, jedinečná, komplexní a harmonická! Dozvuk je sládnoucí, později sladký a lehce pečený, ušlechtilý, delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2012 byla 940Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Má výborné ochlazující schopnosti ve velkých vedrech. Navozuje příjemnou atmosféru, komunikativní náladu. Je to slavnostní čaj, dokáže udělat z obyčejných chvílí slavnostní a nastolit vážnou atmosféru, ale ne napjatou. Doporučuji před náročným dnem, pracovní cestou a sportovním výkonem.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
LJShiFengAAA2012
LJShiFengAAA2012
LJShiFengAAA2012
tea