head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Shincha Nunosawa, 2010 / " Nový čaj " Japonský zelený čaj
Charakteristika
Tmavě-zelené ploché, větší ploché a delší lístky lístky, lehce potrhané a roztřepené. Vůně jemně trávová, sladká, ovocně smetanová a jemná. Sincha je v překladu - Nový čaj. Kultivar: Yabukita, první sběr, vlastník zahrady pan Katahira. Kvalitní list i zpracování. Sklizeň: 29. dubna 2010, ( Ichibancha ).Výborný japonský čajík! Oblast: Okolí vesnice Nunosawa v Šizuoce, zahrada ve výšce asi 180-400 m.n.m. Čaj je vyroben tradičním způsobem, má 5% vody v lístcích narozdíl od klasických čajů, které mají obsah vody 3%. Vynikající a velmi vzácný čajík!
Příprava
Zalijeme asi 5g lístků, na 150ml, vodou o teplotě 80 až 85°C. Připravujeme v konvičce nebo japonském setu. Louhujeme 1 minutku první nálev, další tak 5s a postupně přidáváme dle toho jak se vyvíjí chuť čaje a dle našich chuťových požadavků. Nálevů připravíme tak 5. Nepřelouhovat!
Vlastnosti nálevu
Barva je nefritově zelená, čirá. Vůně je  příjemná jako u právě posekané trávy se zvláštní pro
japonské čaje typickou smetanovou vůní. Chuť je silnější, příjemná, osvěžující, jemně smetanová, smetanově hustá s příjemnou hořkostí a později nasládlá. Dozvuk je nasládlý, delší, ušlechtilý, velmi příjemný.

Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velmi malá, spotřebujte rozhodne do měsíce. Cena v roce 2008 byla 225kč za 30g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne, nebo kdykoliv se potřebujete nakopnout k vyšším výkonům. Navozuje veselou náladu a pohodu. Ovlivňuje 1., 3. a 4. čakru a je vhodný k duševní činnosti, třeba fotografování nebo čtení. Výborný i před sportovním výkonem. Doporučuji na pozdní rána, po předchozím namáhavém dnu, jako po služební cestě, sportovních výkonech, atd.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Shincha Nunosawa, 2010
Shincha Nunosawa, 2010
Shincha Nunosawa, 2010
tea