head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Shin Matcha Hatsu Enisi Gold 2011 / Japonský práškový čaj
Charakteristika
Světle zelená barva lístků, namletých na prach. Vůně je trávová, sladká, vegetální. Používá se pro japonský čajový obřad. Kvalita: Gold. Sklizeň: Konec května 2011. Producent: Marukyu koyamaen.
Příprava
Odměříme dvě čašaku do čawanu a zalijeme vodou cca 80 ml. Voda má mít teplotu cca 85°C. Našleháme metličkou časenem na hustou pěnu. Nálev je jen jeden.
Vlastnosti nálevu
Barva je nefritově zelená, pěna s příjemnou vůní posekané trávy s zvláštním a pro japonské čaje typickou smetanovou vůní. Chuť je silnější, ale příjemná a nasládlá. Dozvuk je nasládlý, delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2011 byla 2200Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Navozuje veselou náladu a pohodu. Ovlivňuje 3. a 4. čakru a je vhodný k duševní činnosti, třeba fotografování nebo čtení. Výborný i před sportovním výkonem. Při popíjení cítíte takovou vznešenost Japonska :-)
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
Matcha
Matcha Matcha
Matcha
tea