head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Song Luo, Xiu Ning, Anhui 2011 / čínský zelený čaj
Charakteristika
Světle zelený s bílým tipsem lehce pokroucený list tvořící tips a dva lístky. List téměř celý štíhlý a nelámaný. Vůně je velmi intenzivní, květinová, lehce oříšková a nasládlá. Kvalita: AAA. Sklizeň: Ruční, jaro 2011, Pre Gu Yu, první sběr i produkce roku. Oblast: Song Luo Shan, Xiu Ning, Anhui, cca 500 m .n .m. Kultivar: Zi Sun Liang Zhong. Zpracování: Tradiční, ruční. Producent je privátní.
Příprava
Množství dle chuti asi 4g na 100ml zalijeme vodou o teplotě 90°C, připravujeme nejlépe v Zhongu, nebo konvičce. Doba louhování je 10s až 2 minuty. Počet nálevů je až 5. Nebo lépe na Kung Fu Cha. Pozor na přelouhování!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle zelená, až žlutá. Vůně květinová, jemně pečená, sladká. Chuť je nasládlá, lehce trávová s decentní kovovou příchutí, lehce ořišková, květinová. Dozvuk je středně dlouhý, ušlechtilý, sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2011 byla 815Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Silně povzbuzující čaj. Vhodný do chladného jara. Výborně očišťuje na těle a duchu. Typický zástupce ortodoxních čajů, pro velké povzbuzení na těle i duchu. Vhodný k rychlému dodání energie při sportu či výletu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
SongLuo2011
SongLuo2011

SongLuo2011
tea